Festiwal Otwartej Edukacji

Zespół "Koduj z Klasą w 30" zakwalifikował się na Festiwal Otwartej Edukacji. Warszawa 5 - 6 czerwca 2016 r. 
Oficjalny Dzień Festiwalu odbył się w Narodowym Instytucie Audiowizualnym NInA.

W dniach 5 – 6 czerwca 2016 r. zespół ze  Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie: Koduj z Klasą w 30  uczestniczył w Festiwalu Otwartej Edukacji, który odbył się w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie na podsumowanie Programów z Klasa: Koduj z Klasą, Szkoły z Klasą, WF z Klasą. Jest to wyróżnienie dla nas i szkoły, ponieważ na Festiwal zostało zaproszonych tylko 40 zespołów z całej Polski realizujących Programy z Klasa.  Podczas Festiwalu uczniowie z całej Polski mieli możliwość  podzielenia  się swoimi doświadczeniami z realizowanych programów, wiedzą i umiejętnościami. W Festiwalu wzięli udział eksperci  z Holandii, przedstawiciele MEN, stowarzyszeń nauczycielskich.  

Pierwszy  Oficjalny Dzień Festiwalu:
Po uroczystym otwarciu Festiwalu  nasz zespół Koduj z Klasą w 30 udał się do sali komputerowej, gdzie nastąpiła prezentacja efektów całorocznej pracy w ramach programu Koduj z Klasą.
Reprezentanci „Koduj z Klasą w 30”: Elżbieta Bury, Julia Ferenc i Kacper Wilk zaprezentowali wszystkim zwiedzającym, projekty, które powstały pod kierunkiem pani Joanny Poniatowskiej.  Cieszy fakt, że prezentacja naszych uczniów cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających  ekspertów, uczniów z innych szkół, nauczycieli.  Po owocnych rozmowach z gośćmi, a z ekspertami z Holandii także w języku angielski, prezentacji programów, nastąpiła zmiana ról. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie stanowisk przygotowanych przez inne zespoły zaproszone na Festiwal.
Rozmowa z ekspertami z Holandii:

Po festiwalowych emocjach nasz zespół wraz z opiekunami udał się do hotelu Aramis a następnie na zwiedzanie Warszawy. 
Zwiedzamy Warszawę:
Wycieczkę po Starówce rozpoczęliśmy od Placu Zamkowego, na którym znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy, a za nią Zamek Królewski, który niegdyś zamieszkiwany był przez najważniejsze głowy w Polsce. Spacerkiem przeszliśmy do katedry - Bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, a następnie doszliśmy do Rynku Starego Miasta z pomnikiem Syrenki. 
Poniżej fotorelacja ze spaceru po Starówce.Drugi Dzień Festiwalu - warsztatowy - odbył się w Służewskim Domu Kultury (SDK):
 
Eksperci Festiwalu Otwartej Edukacji

Opisy prezentacji uczniów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz